www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
КОНТРОЛА НА ТЕЛЕСНАТА ТЕЖИНА
 
Што е за вас идеална диета? Треба да е вкусна, лесна за држење, да ја зголемува енергијата и трајно да ве ослободи од вишокот килограми.Нашите програми Forever F.I.T., како и останатите производи за контрола на телесната тежина го постигнуваат тоа, па дури и повеќе!
   
Код: 475 (ванила)
Код: 476 (чоколадо)
Цена: €170,31
Повеќе  
Forever Clean 9
Форевер Clean 9
CLEAN 9 е првиот чекор кон создавање на доживотни навики, кои ќе ви помогнат суштински и трајно да ја контролирате вашата тежина. Докажаната програма за прочистување е во основата на Forever F.I.T. и има за цел да ве изведе на возможно најдобрата позиција за постигнување на оптимално здравје, чист организам и поелегантна и витка фигура.
Код: 479 (ванила + цимет)
Код: 486 (чоколадо + чоколадо)
Цена: €278,90
Повеќе  
Forever F.I.T. 1
Форевер F.I.T. 1
Инспирирајте се и направете го следниотчекор, за да изгледате и да се чувствувате подобро. Можете да ослабете, можете да изгледате и да се чувствувате подобро од било кога и можете да постигнете трајна промена на подобро. Forever F.I.T.1 ќе ви покаже како.
Код: 491 (ванила + цимет)
Код: 498 (чоколадо + чоколадо)
Цена: €278,90
Повеќе  
Forever F.I.T. 2
Форевер F.I.T. 2
Од претходните две фази од Програмата F.I.Т. разбравте колку важни се прочистувањето, правилната исхрана, редовното движење. Научивте и како да изгледате и да се чувствувате подобро. Forever F.I.T. 2 ќе ве издигне до следното ниво, ќе ви помогне да го тонирате телото, да согорите уште повеќе калории и да се преобразите. Чистата мускулна маса е незаменлива за слабеењето и на мажите, и на жените, а програмата Forever F.I.T.2 ќе ви покаже како да ја изградите и одржувате.
Код: 463
60 таблети
Цена: €33,36
Повеќе  
Forever Therm
Форевер терм
Специјално формулиран производ за поддршка на термогенезата – способноста на организмот да согорува масти и калории за енергија. Содржи комбинација од билни екстракти и витамини, кои го стимулираат метаболизмот и ги зголемуваат енергетските нивоа.Клучните состојки се екстракти од зелен чај, семе од гуарана и кафе плус витамин С и многу В витамини.Forever Therm е одличен помошник за забрзување на слабеењето и за постигнување на побрзи резултати.
Код: 464
30 пакетчиња
Цена: €21,61
Повеќе  
Forever Fiber
Форевер фибер
Влакната се важни за здравата и балансирана исхрана. Во брзото темпо на секојдневието, постои ризик да не успееме да ги внесеме потребните количини влакна преку храната. Новиот додаток во исхраната на Форевер е патентирана комбинација од брзо растворливи влакна, кои го помагаат варењето и ви помагаат да се чувствувате сити подолго време. Не содржи глутен и ви обезбедува 5 г влакна во удобни индивидуални дози. Растворете ги во алое, вода или друг пијалок во секое време и насекаде.
Код:
465 – чоколадо
466 – цимет
45 г
Цена: €3,60
Повеќе  
Forever PRO X2
Форевер ПРО X2
Ако внесувате повеќе протеини како дел од здравиот фитнес режим, пробајте ги новите вкусни протеински десерти. Секој обезбедува по 15 грама висококвалитетни протеини од сурутка и соја и по два грама влакна, за да ви помогне да ги затегнете и развиете мускулите, како и да ги контролирате апетитот и тежината. Удобните безглутенски десерти се достапни во два вкуса – цимет и чоколадо. Јадете ги меѓу оброците, пред или по тренинг.
Код: 471
375 г
Цена: €24,01
Повеќе  
Forever Lite Ultra with Aminotein
Форевер лајт ултра со аминотеин - чоколадо
Составен дел на здравиот начин на живот со производите на Форевер. Новата формула содржи висококвалитетни соини протеини и уникатна мешавина од ензими, специјално создадена за разградување на протеините, правилно варење на храната и оптимално апсорбирање на аминокиселините. Содржи соја.
Код: 470
375 г
Цена: €24,01
Повеќе  
Forever Lite Ultra with Aminotein
Форевер лајт ултра со аминотеин - ванила
Составен дел на здравиот начин на живот со производите на Форевер. Новата формула содржи висококвалитетни соини протеини и уникатна мешавина од ензими, специјално создадена за разградување на протеините, правилно варење на храната и оптимално апсорбирање на аминокиселините. Содржи соја.
Код: 294
Цена: €225.87
Повеќе  
Forever Nutri-Lean
Форевер нутри-лин
Новата програма Forever Nutri-Lean е направена за да ви помогне да го балансирате и одржите доброто здравје. Со нејзина помош ќе научите како да ги избегнувате диетите со јо-јо ефекти, како да го избегнувате нездравиот начин на исхрана и други заблуди поврзани со контролата на телесната тежина. Ви предлагаме неколку варијанти на пакетот во зависност од вкусот на шејковите кој вие го претпочитате, "Forever Lite Ultra" и пијалоците од алое вера*. Освен овие производи, програмата содржи и по едно парче од "Forever Lean", "Forever Garcinia Plus" и "Active Probiotic".
* Изберете помеѓу Aloe Vera Gel и Aloe Berry Nectar
Код: 071
70 гел капсули
Цена: €31.50
Повеќе  
Forever Garcinia Plus
Додаток во исхраната
Ви ги предлагаме активните состојки на хидролимонската киселина од плодовите на дрвото Гарцинија Камбоџија. Идеален придружник на секоја диета за слабеење, овој додаток во исхраната помага во природната размена на материите на телото и истовремено го контролира апетитот и дава чувство на заситеност.
Код: 289
120 капсули
Цена: €32.60
Повеќе  
Forever Lean
Форевер Лин
Форевер Лин содржи две револуционерни состојки кои допринесуваат за намалување на внесените калории од категоријата на масти и јаглехидрати. Заедно со физички вежби и здрав начин на исхрана, овој додаток во исхраната може да ви помогне да ја постигнете идеалната тежина.
Код: 200
25 пакетчиња
Цена: €16.75
Повеќе  
Aloe Blossom Herbal Tea
Чај од цветовите на алое и други билки
Ова е најдобриот чај на пазарот- со цветови на алое и исклучителна арома на канела и ѓумбир од Кина, пријатен мирис на каранфилче од Мадагаскар, смирувачки анис (комплексен зачин) од Јамајка, свежи кори од портокали (полни со Ц витамин), кардамон, копар, камилица, листови од капина и  gumnema sylvestre. Тој природно има ниска содржина на калории и е без кофеин. Вкусот му е уште понеповторлив доколку се искомбинира со нашиот чист мед Forever Bee Honey.
Код: 023
57 г
Цена: €3.15
Повеќе  
Fast Break Energy Bar
Енергетски десерт
Прекрасен вкус кој ви ги обезбедува сите витамини и минерали кои му се потребни на вашиот организам. Лесен десерт кој може да замени цел оброк. 220 калории.

© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org