www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
НЕГА ЗА ТЕЛО
 
Негувајте го вашето тело со љубов и внимание, кое го заслужува. Лосионите, кремовите и геловите на ФЛП ја заштитуваат, стимулираат и хидратираат кожата. Доверете им се и нама да згрешите!
 
Код: 285
Цена: €66.39
Повеќе 
Forever Aroma Spa Collection
Форевер арома СПА колекција
Разгалете ги сетилата со трите производи од новата колекција за СПА ароматерапија: Relaxation Bath Salts, Relaxation Shower Gel и Relaxation Massage Lotion. Користете ги поединечно или заедно, направете си сами вистинско СПА задоволство дома!
Код: 286
350 г
Цена: €24.11
Повеќе 
Relaxation Bath Salts
Релаксирачки соли за када
Мирисна мешавина од легендарната сол од Мртво море, лаванда и други етерични масла, која ќе ве избави од сите грижи. Само две супени лажици ќе направат од капењето едно смирувачко и релаксирачко доживување.
Код: 287
192 мл
Цена: €19.95
Повеќе 
Relaxation Shower Gel
Релаксирачки туш гел
Новиот туш гел од СПА колекцијата на Форевер ви гарантира современа грижа за кожата и ароматно опуштање при секое капење. Создаден со алое вера, етерични масла и овошни екстракти, тој нежно ја чисти кожата и остава чувство на свежина преку целиот ден.
Код: 288
192 мл
Цена: €22.56
Повеќе 
Relaxation Massage Lotion
Релаксирачки лосион за масажа
Почувствувајте ги смирувачките и хидратантни својства на алое вера, етерични масла, екстракти од бел чај и плодови со овој релаксирачки и немастен лосион за масажа. Идеален е за употреба по капење со релаксирачките соли или туширање со туш гелот од колекцијата.
Код: 40
473 мл
Цена: €21.18
Повеќе  
Aloe First
Смирувачки спреј за кожа со Алое
Природно смирувачки спреј за кожа за локална употреба. Нашиот стабилизиран гел од Алое Вера содржи разновидни ензими и богата гама на аминокиселини, минерали и витамини. Само со неколку прскања ќе го почувствувате ефектот дури и кај тешко достапните места. Секогаш кога имате потреба од благопријатното влијание на Алое Вера, можете да посегнете по Aloe First.
Код: 205
118 мл
Цена: €24.72
Повеќе  
Aloe MSM Gel
Гел со Алое Вера и МСМ
Нов смирувачки гел кој брзо делува на болките во зглобовите и коските. Содржи метил сулфонил метан (МСМ) – Органски сулфур со антивоспалително и смирувачко дејство. МСМ е во состав со стабилизиран гел од Алое Вера, кој што навлегува длабоко во кожата, за да ги пренесе со себе сите корисни состојки и екстракти од билки.
Код: 199
118 ml
Цена: €15.93
Повеќе  
Forever Aloe Sunscreen
Лосион за заштита од сонце со Алое Вера
Уникатен и ефикасен лосион, кој содржи 100% стабилизиран гел од Алое Вера, со заштитен фактор 30, кој ја заштитува кожата од штетното влијание на сончевите UVA и UVB здраци. Forever Aloe Suncreen е хидратантен и водоотпорен лосион, чие што заштитно дејство се задржува и по 40 мин. престој во море или базен. Заштитете ја својата кожа и радувајте се на сончевите зраци.
Код: 195
118 мл
Цена: €25.90
Повеќе  
Forever Aloe Sunless Tanning Lotion
Крем за добивање тен без сонце со Алое
Овој густ лосион ви дава можност да поцрнете во секое време на годината без штетното дејство на сонцето. Колку почесто го нанесувате толку потемен ќе биде вашиот тен. Специјалната формула дејствува нежно на кожата, благодарение на основната состојка – Алое Вера, како и на останатите хидратантни додатоци. Сега можете да изгледате прекрасно со бакарен тен преку целата година без да бидете зависни од мајката природа!
Код: 187
30 мл
Цена: €35.34
Повеќе  
Forever Alpha-E Factor
Течен регенерирачки антиоксидант за лице
Лесна, смирувачка течност за кожа, засилена со најдобрите состојки за потхранување и грижа на кожата, кои ја омекнуваат и хидратираат со што истовремено ја заштитуваат од штетното влијание на околината. Специјалната и научно разработена формула ја зголемува еластичноста и нежното чувство на кожата. Содржината на гелот од Алое Вера му дава млад и сјајен изглед на вашето лице. Го дополнува антиоксидантното дејство со хранливиот додаток A-Beta-CarE.
Код: 64
118 мл
Цена: €15.93
Повеќе  
Aloe Heat Lotion
Загревачки лосион со Алое (црвен крем)
Стабилизираниот гел од Алое Вера во комбинација со загревачки и смирувачки билки, длабоко навлегува во кожата и смирува, со цел да го овозможи посакуваното опуштање по напорниот ден. Идеален за опуштање и смирување на болките во мускулите кои што се оптеретуваат преку целиот ден. А зошто да не го користите и како лосион за масажа?
Код: 63
118 мл
Цена: €15.93
Повеќе  
Aloe Moisturizing Lotion
Хидратантен лосион со Алое (виолетов крем)
Содржи 100% стабилизиран гел од Алое Вера, алантоин, масло од семки на кајсија, масло од јојоба – четири добро познати хидратантни средства потребни на кожата, плус еластин и растворен колаген, кои што ја одржуваат кожата нежна и мека. Со пријатната арома, овој лосион е идеален за раце, нозе, лице и може да се користи како основа под шминка. Ја смирува напукнатата или повредена кожа со неверојатното дејство на Алое Вера.
Код: 62
118 мл
Цена: €15.93
Повеќе  
Aloe Lotion
Лосион за раце и тело со Алое (сина крема)
Прекрасен повеќефункционален лосион за раце и тело со свежа, лесна арома, која што може да се користи како од женскиот, така и од машкиот пол. Алое лосионот содржи 100% стабилизиран гел од Алое Вера и е најконцентриран од сите наши лосиони ( со исклучок на Aloe Vera Gelly). Го вклучивме одличниот квалитет на Алое Вера со антиоксиданти, витамин Е, колаген и еластин, за да ја зачуваме еластичноста и нежноста на вашата кожа. Пробајте и ќе се уверите!
Код: 61
118 мл
Цена: €15.93
Повеќе  
Aloe Vera Gelly
Алое Вера Желе (зелен крем)
Растението Алое Вера има благотворно дејство врз кожата на многу начини, а нашето Алое Вера Желе е толку чисто и силно, како сега да сте го исцедиле од листовите на ова волшебно растение. Тоа ја смирува и заштитува кожата, па затоа е добро секогаш да ви биде на дофат. Вистинската моќ на Алое Вера!
Код: 57
113 г
Цена: €38.88
Повеќе  
Aloe Body Conditioning Creme
Кондиционер крем за тело со Алое
Крем за еластична и нежна кожа. Иделно се комбинира со Aloe Body Toner и заедно ефикасно се борат против целулитот. Aloe Body Conditioning Creme ја смирува кожата во комбинација со екстракт на европски билки, емулгатор, хидратант и омекнувач. Пријатно ја затоплува и стимулира циркулацијата, со што ги разградува блокираните течности и масни наслаги који што претставуваат честа причина за појава на целулит.
Код: 56
113 г
Цена: €31.57
Повеќе  
Aloe Body Toner
Тоник за тело со Алое
Специјално создаден крем за измазнување и стегање на кожата при појава на целулит. Содржи стабилизиран гел од Алое Вера, емулгатор и навлажнувачи. Бавно и восхитувачки овој густ крем ќе ја загрее и тонизира вашата кожа, благодарение на стимулансите кои што ја поттикнуваат циркулацијата – масло од канела и лута црвена пиперка, кои што ќе навлезат длабоко под кожата со помош на нашиот патентиран гел од Алое Вера.
Код: 55
Цена: €94.34
Повеќе  
Aloe Body Toning Kit
Комплет против целулит со Алое
Комплетот создаден од специјални производи за затегнување на телото и отстранување на наталожените маснотии. Во елегантната кутија ќе открите: Aloe Body Toner – длабоко загревачки крем кој има впивачка моќ на 100% стабилизиран гел од Алое Вера (се користи со специјална фолија, која е вклучена во комплетот); Aloe Body Conditioning Creme (Кондиционер за тело со Алое) – длабоко хидратантен крем со Алое Вера – се нанесува на места, кои што не се обвиткани со фолија; како и Aloe Bath Gelee (Гел за бања и туш) во комбинација со природен сунѓер (луфа). Почуствувајте се попривлечни и уживајте во чувството на свежина.
Код: 51
113 г
Цена: €21.18
Повеќе  
Aloe Propolis Creme
Крем со Алое и Прополис
Крем, создаден од 100% стабилизиран гел од Алое Вера и чист пчелен прополис – природен антибиотик од кошница. Пчелите собираат прополис и го користат за да ја заштитат и одржат стерилно чиста кошницата со цел таа да се заштити од инфекции. Благодарение на таа уникатна материја кошниците им се почисти од операциона сала во болница! Овој хидратантен крем е особено добар за секојдневна употреба, но исто така ја смирува раздразнетата, изгорена кожа, како и кожата која што има воспаление.

© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org