www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
ДОДАТОЦИ ВО ИСХРАНАТА
 
Производи со висок квалитет, кои се произведени од внимателно одбрани состојки по најсовремена технологоија. Нашите додатоци во исхраната ви ги нудат сите витамини, минерали и други незаменливи хранливи материи, неопходни за човечкиот организмот во текот на еден ден.
 
Код: 439
60 таблети
Цена: €18.70
Повеќе  
Forever Daily
Форевер дејли
Форевер дејли со АОС го обезбедува најсовремениот систем за оптимално усвојување на хранливите материи. Нашата патентирана формула содржи 55 идеално балансирани нутриенти, обвиткани во алое. Помеѓу нив се и препорачаните дневни дози од незаменливите витамини и минерали. Форевер дејли е синергична комбинација за поткрепа на оптимално здравје и виталност секој ден!
Код: 376
120 гел капсули
Цена: €32.11
Повеќе  
Arctic-Sea Super Omega-3
Арктичко море
Новата патентирана формула ги комбинира многу богатото со ДХА масло од калмари, ултра чисто омега-3 рибино масло и маслиново масло.
Оваа уникатна комбинација се предлага единствено од Форевер Ливинг Продактс и не само што содржи 33% повеќе од најполезната помеѓу омега-3 киселините - ДХА, туку и идеално го балансира соодносот на ДХА и ЕПА за оптимални резултати и дејство.
Код: 374
60 гел капсули
Цена: €26.99
Повеќе  
Vit♂lize
Вит♂лајз за мажи
Во даден момент од животот, здравјето на простатата неизбежно се претвора во проблем за мажот, иако возраста може да варира. Новиот додаток на исхрана за виталност на мажите- Вит♂лајз ја нуди целата моќ на познатиот производ Пр♂ 6, плус дополнителни корисни состојки, полесно усвоиви форми и уште помоќни билки.
Код: 354
120 таблети
Цена: €13.28
Повеќе  
Forever Kids
Форевер кидс
Новата усовршена формула со уште подобра комбинација од фитонутриенти, ги обезбедува децата со корисните материи кои им се потребни секој ден. Забавни и вкусни мултивитамини, кои им обезбедуваат на децата и возрасните незаменливи витамини, минерали и растителни состојки.
Код: 355
60 таблети
Цена: €18.15
Повеќе  
Forever Immublend
Форевер имубленд
Нов додаток во исхраната, создаден за целосна поддршка на имунитетот. Патентирана смеса од фруктоолигосахариди, лактоферин, маитаке, шитаке, витамини C и D и цинк.
Код: 320
300 г
Цена: €59.06
Повеќе  
ARGI+
АРГИ+ L-аргинин и витамински комплекс
АРГИ+ обезбедува 5 г. L-аргинин во една доза плус синергични витамини, за да му ја дадат потребната енергија на вашето тело. L-аргининот е аминокиселина која има многу важна улога во телото - од делбата на клетките, до градбата на протеини и производството на азотен оксид. Измешајте го со вода или со нашиот алое вера гел и уживајте во вкусот на АРГИ+ .
Код: 312
30 пакетчиња во кутија
Цена: €25.94
Повеќе  
Forever NutraQ10
Форевер нутраQ10
НутраQ10 е специјална формула во прав, создадена за да се раствора во гелот од алое на ФЛП, со што ќе му обезбеди на организмот три групи со важни состојки кои ќе потпомогнат за здравјето на крвотокот. Овој додаток во исхраната допринесува хомоцистеинот да се одржува во нормално ниво, додека коензимот Q10 обезбедува ефективен метаболизам, како и антиоксиданти кои се корисни за срцето.
Код: 306
30 меки пакувања во кутија
Цена: €99.71
Повеќе  
Forever Freedom2Go
Џебен фридом
Насладувајте се со сите корисни својства на Форевер Фридом во комбинација со егзотичната арома на калинка. Пакување кое е удобно и лесно за носење и нуди корисни состојки за вашето здравје-нашиот патентиран, стабилизиран гел од алое вера, плус глукозамин, хондроитин и МСМ, во комбинација со сокот од калинка кој е сладок и богат антиоксидант. Земете си мала паковка, отворете и насладете се со сите корисни својства на уникатниот пијалок Џебен Фридом!
Код: 271
120 таблети
Цена: €45.64
Повеќе  
Forever Nature's 18
Форевер Антиоксидант “18 од природата”
Новиот додаток во исхраната “18 од природата” е нов начин за одржување на вашето здравје со овошје и зеленчук кои ви се потребни за тоа. Овошјето и зеленчукот содржат многу корисни антиоксиданти и фитокомпоненти. Тие исто така се главен извор на многу важни хранливи материи, од кои организмот секојдневно има потреба. “18 од природата” се вкусни таблети за џвакање, од кои само 4 на ден ви се доволни за да ви обезбедат антиоксиданти екививалентни на пет порции овошје и зеленчук.
Код: 270
30 меки пакувања
Цена: €85.14
Повеќе  
Forever Aloe2Go
Џебно Алое
Вие ги сакате корисните својства на гелот од алое вера. Го сакате и слаткиот, хранлив вкус и антиоксидантната моќ на пијалокот Поместен пауер. Форевер Ливинг го искористи најдоброто од тие два пијалока и ги спои во една удобна паковка за носење. Пијте “Џебно алое” во секое време и на секое место-на работа, во кола или дури на планина. Едноставно извадете го мекото пакување од својот џеб, откинете го горниот дел и испијте ја вкусната и корисна комбинација од алое и најдобрите овошни антиоксиданти.

Код: 264
60 гел капсули
Цена: €27.83
Повеќе  
Forever Active HA
Додаток во исхраната со хиалуронска киселина (ХК)
Форевер активна ХК ви нуди уникатна форма на хиалуронска киселина со ниско молекуларна маса, која на особено добар начин ги подмачкува зглобовите и ја навлажнува кожата. Комбинацијата со масло од ѓумбир и куркума го претвора Форевер актив ХК во еден од најмоќните додатоци во исхраната на пазарот за подмачкување на зглобовите и мускулите. Вратете ја биохемиската машина на вашето тело во добра форма со еден од најновите додатоци во исхраната на Форевер.
Код: 262
473 мл
Цена: €28.26
Повеќе  
Forever Pomesteen Power
Овошен пијалок со антиоксидантно дејство
Патентираната формула на Поместен Пауер има прекрасен вкус и содржи овошни сокови и екстракти од калинка, мангостан, малина, капина, сина боровинка и семе од грозје. Сите состојки во новиот антиоксидантен пијалок на ФЛП имаат исклучително голем капацитет на апсорбирање на кислородните радикали (ORAC), а најмоќни во тоа се соковите на калинката и мангостанот. Вредноста ORAC покажува до кој степен еден антиоксидант успева да се спротивстави на штетното дејство на слободните радикали. Уживајте во неверојатната антиоксидантна моќ на калинката и другите егзотични овошја во Форевер Поместен Пауер!
Код: 235
60 таблети
Цена: €25.25
Повеќе  
Forever Vision
Додаток во исхраната кое го одржува видот
Видот, тоа е нешто најценето. Формулата на овај додаток во исхраната за одржување на здравјето на очите содржи боровинки, лутеин и зеаксантин, во кој се вклучени антиоксиданси и други корисни својства, кои се грижат за нашиот јасен поглед да го задржиме и во иднина.
Код: 222
30 таблети во форма на бисер
Цена: €27.83
Повеќе  
Forever Active Probiotic
Форевер Активен Пробиотик
Прв од овој вид на пазарот, кој нуди разновидност од шест корисни бактерии и нема потреба да се чува во фрижидер. Ја потпомага функцијата на имунолошкиот систем и допринесува за апсорбирањето на хранливите материи од храната, со што истовремено се грижи за системот на варење.
Код: 215
60 таблети
Цена: €25.15
Повеќе  
Forever Multi-Maca
Додаток во исхраната со мака
Forever Multi-Maca го проврзува легендарниот перуански корен Мака со други корисни билки и внимателно избрани состојки, за да ви предложи еден од најдобрите додатоци во исхраната. Уште инките ја користеле Мака за сила и издржливост, а денес билката е позната како перуански женшен.
Код: 214
60 таблети
Цена: €19.90
Повеќе  
Forever Echinacea Supreme
Додаток во исхраната со ехинацеја
Ехинацејата има богата традиција во културата на североамериканските индијанци, кои ја користат, за да одржат своето здравје во добра состојба во текот на зимата. Forever Echinacea Supreme ги содржи и двете најкорисни состојки на ехинацеја плус хидрастис и екстракт од семе од грозје за максимален ефект.
Код: 206
90 таблети
Цена: €23.05
Повеќе  
Forever Calcium
Додаток во исхраната
Формула со високо концентриран калцуим цитрат. Нов производ, кој што ви дава 100% од дневната препорачана доза калциум. Овој ценет минерал е комбиниран со витамин Д и магнезиум – два елементи без кој што калциумот не може целосно да се апсорбира од организмот. Незаменлив додаток во исхраната за здрави коски и заби!
Код: 188
60 таблети
Цена: €14.65
Повеќе  
Forever B12 Plus
Додаток во исхраната
Витамин Б12 и фолната киселина се неразделен дел во процесот на размена на материите. Со тоа што Б12 ја реактивира фолната киселина, недостатокот води до намалување на количеството на таа киселина во организмот. Специјалната формула на нашиот додаток во исхраната се базира на технологијата, предлагајќи постојано апсорбирање на активните состојки со цел да се има одлични долгорочни резултати.
Код: 73
60 таблети
Цена: €29.93
Повеќе  
Forever Ginkgo Plus
Додаток во исхраната
Forever Ginkgo Plus е храна за мозокот. Тоа е едно од најпознатите лековити билки во Европа и Северна Америка. Во уникатната формула се вклучени екстракт од Гинко билоба, рејси печурка, плодови од шисандра и растението фо-ти сушено на сонце. Сите овие состојки го подобруваат хранењето на мозокот со што се зголемува помнењето и усогласувањето во процесот на мислење.
Код: 72
100 таблети
Цена: €31.50
Повеќе  
Forever Lycium Plus
Додаток во исхраната
Со илјадници години човекот го користи овошниот екстракт на Lycium barbarum и Licorice Flavonoid, екстракт од корен на Европско растение за одржување и балансирање на здравиот организам. Сега ви ги предлагаме овие две лековити растенија во еден неверојатен производ! Forever Lycium Plus содржи витамини, растителни материи, минерали, бета каротин, полисахариди, аминокиселини и биофлавоноиди за подобро здравје. Овој додаток во исхраната е и одличен антиоксидант.
Код: 71
70 гел капсули
Цена: €31.50
Повеќе  
Forever Garcinia Plus
Диететски додаток во исхраната
Ви ги предлагаме активните состојки на хидролимонска киселина од плодовите на дрвото Гарцинија Камбоџија. Идеален придружник на секоја диета за слабеење, овој додаток во исхраната помага во природната размена на материите на телото и истовремено го контролира апетитот и дава чувство на заситеност. Содржи и хром пиколинат, минерална состојка која што недостасува во секоја диета, но е апсолутно неопходна за добра размена на материите.
Код: 68
80 таблети
Цена: €11.50
Повеќе  
Fields of Greens
Додаток во исхраната
Сите корисни резултати од редовното конзумирање на зеленчук – витамини, минерали, протеини, аминокиселини, ензими, антиоксиданти и хлорофил ви се достапни само со три таблети дневно. Во овај додаток во исхраната се додадени зелен јачмен, стебла од млада пченица и луцерка со хром пиколинат и малку лута црвена пиперка која што ќе потпомогне во размената на материите.
Код: 65
100 гел капсули
Цена: €17.33
Повеќе  
Forever Garlic-Thyme
Додаток во исхраната
Две корисни билки со долгогодишна примена споени во една прекрасна формула! Секоја капсула е без мирис и нејзината содржина е еднаква на 1000 милиграми свеж лук, со додаток на благотворното влијание на мајчина душица.
Код: 54
100 гел капсули
Цена: €28.30
Повеќе  
A-Beta-CarE
Додаток во исхраната
Сигурно сте се наслушале колку е штетно за телото дејството на слободните радикали. Тоа води до умор, стареење, дури и до болести. A-Beta-CarE е одлично антиоксидантно средство за борба со слободните радикали. Тоа содржи витамин А од бета каротин, селен и природен витамин Е, соединети во една гел капсула.
Код: 48
100 таблети
Цена: €16.75
Повеќе  
Absorbent-C
Додаток во исхраната
100% Витамин Ц, изваден од природни цитрусови биофлавоноиди, како и од портокал и папаја соединети со природни овесни трици, со што се гарантира максималното апсорбирање. Вкусна таблета за џвакање, која што ќе му се допадне на целото семејство.
Код: 47
100 таблети
Цена: €17.33
Повеќе  
Gin-Chia
Додаток во исхраната
Две древни билки, соединети во едно современо чудо, идеално за динамичното секојдневие. Од запад – древната билка Salvia columbariae, а од исток жен-шен – природени производи, предлагаат неверојатна виталност и енергија без непријатни пропратни ефекти на кофеин. Секоја таблета содржи 75% од неопходната дневна доза на витамин Ц за возрасни, како и витамин А, витамин Б1, витамин Б2, калциум, железо, натриум, калиум, протеини, мед и лута црвена пиперка.
Код: 37
180 таблети
Цена: €17.33
Повеќе  
Nature-Min
Додаток во исхраната
Нашата современа мулти-минерална формула ги користи природните хелатни форми на минерали кои се содржат во 100 мг. природен талог од морското дно. Минералите од морското дно ги содржат сите макро и микроелементи, неопходни на човечкиот организам.
 

© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org