www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
НЕГА ЗА ЛИЦЕТО
 
Заштитата и регенерирањето на кожата немаат подобар сојузник од растението aлое вера. ФЛП создаде уникатна и разновидна палета на специјална козметика, која делува на природен начин, при што ја хидратира кожата и ги обезбедува основните хранливи материи и витамини. Нашите производи ја хидратираат кожата и ја штитат од сонце, ветер и бактериски инфекции, со што ја одржуваат мека и нежна.
 
Код: 557
50 мл
ПЦП: €38.88
Повеќе  
protecting day lotion
Заштитен дневен лосион
Минералните состојки за заштита од сонце со широк спектар, заштитуваат од штетните ултравиолетови зраци со фактор 20. Лосионот негува и заштитува со ефикасни хидратантни компоненти како алое, екстракт од печурки и повеќе од 20 состојки за нега на кожата.
Код: 559
60 мл
ПЦП: €19.47
Повеќе  
smoothing exfoliator
Измазнувачки ексфолиант
Го изедначува тенот и структурата на кожата со бамбус, зрнца од масло од јојоба, природни овошни екстракти и алое. Нежно ексфолира за копринено мазна кожа. Ензимските екстракти обновуваат и чистат.
Код: 560
130 мл
ПЦП: €23.47
Повеќе  
balancing toner
Балансирачки тоник
Дали на вашето лице му треба уште нешто по чистењето? Уверете сѐ дека сите нечистотии се отстранети, затегнете ги порите и хидратирајте ја кожата со балансирачкиот тоник по чистење на лицето и пред хидратирањето.
Код: 561
21 г
ПЦП: €19.47
Повеќе  
awakening eye cream
Утрински крем за околу очи
Патентирани состојки со пептидна технологија ја смируваат и измазнуваат чувствителната зона околу очите и видно ги чистат фините линии, брчките и сенките под очите. Уникатната форма на колаген помага кожата да е оптимално хидратирана, затегната и свежа.
Код: 462
4,25 г
Цена: €4.85
Повеќе 
Forever Sun Lips
Форевер сан липс
Смирувачкиот балсам Форевер сан липс ќе ви помогне да ги заштитите вашите усни од сонцето и ветерот и ќе ги лади со свежата арома на ментол.
Код: 022
4,25 г
Цена: €3.72
Повеќе  
Aloe Lips
Балсам за усни со алое и jојоба
Во својата формула содржи стабилизиран гел од алое вера, јојоба, специјални хидратантни и заштитни материи. Aloe Lips е идеална грижа за вашите усни во секое време. Затоа треба да пробате и самите да се уверите, а можете да го понудите и на вашите пријатели. Балсамот за усни со Алое ќе ја заштити кожата на вашите усни од сонце, студ и ветер.
Код: 282
Цена: €161.55
Повеќе  
Sonya Skin Care Collection
Комлет за нега на кожа „Соња“
Комплетот за нега на кожа, „Соња“ содржи: млеко за лице со алое, освежувачки тоник со алое и бел чај, потхранувачки серум со алое и бел чај, балансирачки крем со алое и алое ексфолиант за длабоко чистење. Дозволете си го овој третман во пет чекори и обезбедете го луксузот кој вашата кожа го заслужува!
Код: 281
120 мл
Цена: €42.90
Повеќе  
Sonya Aloe Nourishing Serum with White Tea
Потхранувачки серум со алое и бел чај
Потхранувачкиот серум со алое и бел чај ја обновува влагата во кожата и создава одлична основа за балансирачкиот крем со алое од серијата „Соња“.
Код: 280
75 мл
Цена: €32.92
Повеќе  
Sonya Aloe Balancing Cream
Балансирачки крем со алое
Балансирачкиот крем содржи алое, обновувачки екстракти и современи овлажнувачки состојки. Комбиниран со потхранувачкиот серум, кремот ја одржува кожата мека, глатка и хидратирана.
Код: 279
170 мл
Цена: €34.54
Повеќе  
Sonya Aloe Refreshing Toner with White Tea
Освежувачки тоник со алое и бел чај
Освежувачкиот тоник со алое и бел чај ја хидратира вашата кожа, така што i ја обезбедува неопходната влага. Слободно користете го овој тоник кој не содржи алкохол по чистењето со Aloe Purifying Cleanser.
Код: 278
120 мл
Цена: €25.89
Повеќе  
Sonya Aloe Deep Cleansing Exfoliator
Алое ексфолиант за длабоко чистење
Ексфолиант за длабоко чистење со алое вера и природни микросфери од јојоба за мека и глатка кожа. Доволно нежен за неделна употреба, благодарение на хидратирачките својства на алоето, ексфолиантот ги чисти порите во длабочина со нежното дејство на природните микросфери од јојоба.
Код: 277
170 мл
Цена: €34.54
Повеќе  
Sonya Aloe Purifying Cleanser
Млеко за лице со алое
Млекото за лице со алое го освежува, омекнува и чисти лицето секој ден на еден неповторлив начин. За оптимални резултати, по чистењето нанесете од освежувачкиот тоник и останатите производи од колекцијата за нега на кожа „Соња“.
Код: 311
71 г
Цена: €29.13
Повеќе  
Sonya Aloe Deep Moisturizing Cream
Крем за длабока хидратација на кожата со алое „Соња”
Кремот за длабока хидратација со алое и екстракт од кора од бор е најновото дополнување во нашата исклучителна “Соња’’ колекција на производи за нега на кожата. Кората од бор се бори со слободните радикали, за да го зачува и појача колагенот во кожата –еден од најдобрите начини за спречување на знаците на стареење. Дозволете му на овој неверојатен крем да допринесе за доставување и задржување на влагата длабоко во надворешните слоеви на кожата, да го регенерира и зачува нејзиниот младешки сјај и да ја задоволи жедта за хидратација на еден неповторлив начин.
Код: 234
113 г
Цена: €24.07
Повеќе  
Forever Marine Mask
Маска за лице со морски екстракти
Направете длабинско чистење на кожата од лицето, со што истовремено ќе ја нахраните со природни морски минерали, како и со хидратантни и смирувачки својства на Алое Вера, мед од пчела и екстрат од краставица. Оваа маска која лесно се нанесува, навлегува длабоко во кожата со што ја освежува и регенерира.
Код: 236
28.3 г
Цена: €21.36
Повеќе  
Forever Epiblanc
Крем за осветлување на кожата
Стресот, воспаленијата и ултравиолетовите зраци водат до појава на флеки и црвенило по кожата. Природните состојки за избелување кои се во Forever Epiblank ја осветлуваат и ја доведуваат кожата до својата природна боја, со што ги намалуваат темните флеки.
Код: 185
14,2 г
Цена: €25.90
Повеќе  
Forever Alluring Eyes
Антирид крем против брчки за околу очи
Регенерирачки крем за нежната кожа околу очите, засилен со најдобрите состојки, за да ви даде оптимална грижа и влажност. Создаден по најсовремена технологија, со што ја враќа еластичноста на кожата и ја намалува појавата на брчки и темни кругови околу очите.
Код: 69
56.7 г
Цена: €35.34
Повеќе  
R3 Factor Skin Defense Creme
Заштитен крем за лице
Заштитете ја влажноста на кожата, подобрете ја еластичноста и изгледајте помлади. Овој крем во својот состав има 100% стабилизиран гел од Алое Вера и има за цел да ја смири и продира длабоко во кожата, заедно со антиоксидантите витаминот А и Е и алфа хидроксилни киселини. Помага во процесот на регенерирање на кожата, со што ги отстранува мртвите клетки, а истовремено ги храни и им дава влажност на новите клетки, со што ја намалува појавата на брчки.
Код: 60
99 г
Цена: €16.82
Повеќе  
Forever Aloe Scrub
Пилинг со Алое
Нежен пилинг, кој што е комбинација на смирувачка и хидратантна моќ на 100% стабилизиран гел од Алое Вера со микрогранули од јојоба за длабоко чистење и отстранување на мртвите клетки. Микроскопските гранули од јојоба нежно ја чистат кожата без да ја надразнат или оштетат. Доволно нежен за секојдневна употреба.
Код: 52
120 мл
Цена: €15.93
Повеќе  
Aloe Activator
Активизиран лосион
Чист стабилизиран гел од Алое Вера со алантоин, органска материја која што помага при растење и обновување на клетките. Содржи метилпарабен за зачувување на свежината и заштита на кожата од микробни инфекции. Одлична хидратантна материја, во чиј што состав има ензими, аминокиселини и полисахариди. PH нивото на активниот лосион е 4.5, кој што го прави доволно нежен дури и за најчувствителната кожа (како што е кожата околу очите).
Код: 46
50 г
Цена: €34.81
Повеќе  
Recovering Night Creme
Регенерирачка ноќна крема за лице
Ја враќа свежината на кожата, додека вашето тело се регенерира преку сон. Специјалните хидратантни материи ја заштитуваат кожата од сушење, а растворениот колаген и хидрализираниот еластин се борат против брчките.
Код: 45
30 г
Цена: €22.36
Повеќе  
Facial Contour Mask Powder
Маска за лице
Уникатна комбинација од богати состојки, одбрани поради специјалните својства да ја смират и длабински да ги исчистат порите на кожата. Албументот и малтодекстринот имаат затегнувачко својство, а каолинот го апсорбира вишокот маснотии. Алантоидот и камилицата ги смируваат и регенерираат клетките на кожата.
Код: 44
60 мл
Цена: €23.54
Повеќе  
Firming Foundation Lotion
Лосион за затегнување на лице (дневна крема)
Нанесете од затегнувачкиот лосион пред да ја нанесете шминката. Тој ја затегнува кожата, ги затвора порите, но и ја храни, со што воспоставува баланс меѓу липидите и влажноста. Содржи заштитен фактор, ја штити од сонце, ветер и загадениот ваздух.
Код:43
120 мл
Цена: €17.64
Повеќе  
Exfoliating Cleanser
Млеко за лице
Исчистете го лицето и вратот два пати дневно со неколку капки од млекото за лице. Тоа е лесно и хидратантно, ви дава чувство на нежност, чистота и еластичност.
Код: 42
120 мл
Цена: €17.64
Повеќе  
Rehydrating Toner
Хидратантен тоник за лице
Омекнете и освежете го лицето два пати дневно со хидратантниот тоник. Тој не содржи алкохол и не ја суши кожата, а ја стимулира, ги затвора порите и ве ослободува од прекумерното мастење на кожата.
Код: 41
Цена: €118.00
Повеќе  
Aloe Fleur de Jouvence Regime – комплет
Комплетот Aloe Fleur de Jouvence содржи шест прекрасни компоненти, секој од нив создаден со определена цел за грижа на кожата. Производите се во елегантно пакување, наредени во класична кутија со огледало, лажичка за мешање на состојките и четка за нанесување на маската. Во комбинација на сите елементи од комплетот ќе го добиете целото благотворно влијание на Aloe Fleur de Jouvence за постигнување на навистина впечатливи резултати.
Код: 186
118 мл
Цена: €11.74
Повеќе  
Aloe Eye Makeup Remover
Лосион со Алое за отстранување на шминка
Ефективна формула без маснотии, со нежни состојки, кој што нежно ја отстранува шминката од кожата, со што истовремено ја заштитува, навлажнува и иґ дава мекост. Смирувачките својства на основната состојка – стабилизираниот гел од Алое Вера го прават овој лосион едно идеално средство за отстранување на сите видови шминка, без разлика дали се на масна или на водена основа.

© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org