www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
ЛИЧНА ХИГИЕНА
 
Форевер Ливинг Продактс ги соедини корисните својства на алое вера со најголемите квалитетни состојки за ви понуди широка палета од неспоредливи природни производи за лична хигиена.
 
Код: 067
92 г
Цена: €7.67
Повеќе  
Aloe Ever-Shield Deodorant Stick
Сув алое дезодоранс
Ќе се чувствувате свежи и самоуверени ако знаете дека за вас се грижи нашиот сув алое дезодоранс. Тој ви овозможува да се чувствувате чисто, се нанесува лесно и го зачувува чувството на свежина преку целиот ден. Не содржи штетни соли на алуминиум. Ever-Shield е вашата здрава алтернатива!
Код: 028
130 г
Цена: €8.20
Повеќе  
Forever Bright Toothgel
Алое паста за заби
Оваа неабразивна формула е создадена на база на 100% стабилизиран гел од алое вера, за да ги исчисти, нахрани и одржува здрави вашите заби и непца. Неверојатниот вкус на ментол ќе му се допадне на целото семејство. Алое гелот за заби не само што ги чисти вашите заби воедно ги чува да бидат здрави и ги заштитува од кариес.
Код: 515
142 г
Цена: €17.26
Повеќе  
Aloe Shave
Алое шејв
Фантастичен пенлив гел кој го претвора секојдневното бричење во задоволство. Бројните навлажнувачки состојки ја омекнуваат, ја прават поглатка и ја освежуваат кожата. Состојка извлечена од масните киселини на кокосовото масло, придонесува за пенливоста на производот и ја хидратира кожата, додека нашето алое вера ја освежува, лади, смирува и обновува.
Код: 070
118 мл
Цена: €15.93
Повеќе  
Gentleman’s Pride After Shave Balm
Балсам за после бричење
Смирувачки 100% стабилизиран гел од алое вера со специјални хидратантни и омекнувачки материи, со пријатна арома. Бричењето ја дразни и оштетува кожата, но балсамот на Gentleman’s Pride ја регенерира, смирува и ја балансира влажноста на кожата.
Код: 521
296 мл
Цена: €21.85
Повеќе  
Aloe-Jojoba Shampoo
Шампон за коса од алое и јојоба
Во новата и чиста формула на шампон од алое и јојоба е искористена природната содржина на сапонини во нашата омилена состојка - алоето. Јојоба има кератинизирачки ефект кој ја нагласува природната боја и сјајот на косата. Овие состојки ги чистат и најтврдокорните масти, а воедно го смируваат скалпот. Со додавањето на етеричното масло од лаванда на Форевер, добивме пријатна и привлечна арома која смирува.
Код: 261
296 мл
Цена: €17.41
Повеќе  
Aloe-Jojoba Conditioning Rinse
Балсам за коса со алое и jојоба
Со истата нежна формула како и шампонот, нашиот балсам за коса е создаден да се грижи за вашата коса заедно со него. Баласамот ви дава сјај, здрав изглед и волумен.
Код: 524
Цена: €20.65
Повеќе  
Forever Travel Kit
Комплет за патување
Земете дел од од Форевер, каде и да одите. Комплетот за патување вклучува пет омилени производи во удобни компактни пакувања за лесно пренесување, а количината ги исполнува барањата на авиокомпаниите.
Код: 014
251 мл
Цена: €19.47
Повеќе  
Aloe Bath Gelee
Гел за туширање со алое
Гел за капење (туширање) за целото тело, кој во својот состав има 100% стабилизиран гел од алое вера со букет од европски билки. Направете си третман на телото и почувствувајте свежо, чисто чувство, кое што ќе го смири и опушти вашето тело. Можете да го употребите и под млаз вода при што ќе ја наполните кадата и ќе ја подготвите за релаксација. Просто нема да поверувате колку мека и нежна ќе биде вашата кожа.
Код: 523
473 мл
Цена: €16.44
Повеќе  
Aloe Hand Soap
Алое сапун за раце
Нов и усовршен, алое сапун за раце смирува при секое миење. Создаден од 100% чист стабилизиран гел од алое вера и природни хидратантни состојки, формула без парабени со нежни овошни екстракти ја омекнува и прави по нежна вашата кожа.
Код: 284
142 г
Цена: €5.92
Повеќе 
Avocado Face & Body Soap
Сапун за лице и тело со авокадо
Нежен сапун со силни хидратантни својства, благодарение на маслото од авокадо кое го содржи. Вашето лице и кожа ќе бидат неверојатно мазни и чисти. Свежиот цитрусов мирис ќе ве исполнува со енергија при секое капење.
Код: 352
355 мл
Цена: €21.00
Повеќе  
Sonya® Volume Conditioner
Балсам за волумен „Соња“
Идеален сопатник на шампонот за волумен „Соња“. Создаден да го зголемува волуменот и густината на косата, да ја подигне, а истовремено и дава мекост, податливост и сјај.
Код: 351
355 мл
Цена: €21.00
Повеќе  
Sonya® Volume Shampoo
Шампон за волумен „Соња“
Исклучителна формула за волумен и сјај. Збогатена со алое вера и матичен млеч, за косата да изгледа погуста и раскошна. Специјално одбраните состојки и даваат виталност на косата и ја регенерираат.
Код: 350
355 мл
Цена: €21.00
Повеќе  
Sonya® Hydrate Conditioner
Хидрантен балсам „Соња“
Ја овлажнява, расплетува и омекнува сувата, истоштена коса, ја прави полесна за оформување воедно и дава силен сјај. Алое вера и матичниот млеч ја потхрануваат кожата на главата, косата ви станува мека, сјајна и многу лесна за расчешлување и стилизирање.
Код: 349
355 мл
Цена: €21.00
Повеќе  
Sonya® Hydrate Shampoo
Хидрантен шампон „Соња“
Уникатна ултрахидрантна формула, која ја зајакнува косата и и дава виталност, волумен и сјај. Алое вера и матичниот млеч ја потхрануваат кожата на главата, го регулираат балансот на влажност на сувата коса, ја омекнуваат и исполнуваат со енергија.
208 женски
50 мл
Цена: €47.14
Повеќе  
25th Edition Eau de Parfum for Women
Женски парфем
Женскиот парфем на Форевер е свеж, цветен букет, дополнет со фини листови со топла арома од дрвја, за да се создаде меко, длабоко и женствено чувство.
209 машки
50 мл
Цена: €47.14
Повеќе  
25th Edition Cologne for Men
Машки парфем
Машкиот парфем 25th Edition е лесен, преовладува арома со чувствителна комбинација од овошје, ноти од растенија и дрвја, кои се зачувуваат вечно свежи.
Код: 307
946 мл
Цена: €25.90
Повеќе  
Forever Aloe Multi-Purpose Detergent
Универзало средство за чистење со Алое
Мие, чисти и плакне се во вашиот дом од садови до подови, облека до прозори. Револуционерната формула на овој препарат лесно ја отстранува маснотијата и е многу концентриран, но е мошне нежен со облеката, домот, околината и вашите раце.Овој течен концентрат содржи омекнувач, во комбинација со благата моќ на вистинскиот гел од алое вера.
Код: 194
227 г
Цена: €15.93
Повеќе  
Forever Aloe Styling Gel
Гел за коса со алое вера
Оваа револуционерна формула на база на алое вера ја заздравува и храни косата, истовремено иґ дава еластичност со што лесно ќе ја обликувате фризурата по ваша желба. Гелот не содржи алкохол со што се овозможува лесно оформување и дава дополнителен волумен и сјај. Ја одржува косата здрава и цврста преку целиот ден.

© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org