www.flp.bg Вклучи се
БУГАРИJА - МАКЕДОНИJА
Насловна
ДЕКОРАТВНА КОЗМЕТИКА "СОЊА"
 
Соња е нешто повеќе од убавина - таа е израз на подмладување, восхитување и љубов. Уникатните состојки во нашите производи се грижат за вашата кожа, а не ја ставаат во искушение како останатите слични на нашите производи. Палетата производи “Соња” ја штитат кожата, ја смируваат и ја хидратираат. Главниот извршен директор и основач на компанијата Рекс Мон ја посвети оваа уникатна колекција на својата единствена ќерка Соња и на својата прекрасна сопруга Рут, како израз на љубов и почит кон нив.
 
Код: 609
Цена: 5835 ден.
Повеќе  
Sonya™ daily skincare system
Секојдневна нега на кожата „Соња“
Решение за комбинирана кожа. Наменета специјално за кожата која постојано се менува, новата колекција „Соња“ има висока содржина на алое во комбинација со други навлажнувачки растенија. Природата и науката си подаваат рака во револуционерната гел технологија која го обезбедува корисното дејство на алоето таму каде кожата има најголема потреба од него. Лесната конзистенција создава чувство на свежина и подмладување.
Код: 605
118 мл
Цена: 1609 ден.
Повеќе  
Sonya™ refreshing gel cleanser
Освежувачки гел за чистење
Заборавете на традиционалните средства за миење. Освежувачкиот гел за чистење „Соња“ го содржи нашиот алое гел плус навлажнувачки состојки како ладно пресувано масло од баобаб кое ја омекнува и хидрира кожата. Богатите антиоксиданти како јаболковите аминокиселини и хидроксиацетофенонот ја поддржуваат комбинираната кожа, додека природното средство за чистење – екстракт од плодовите на acacia concinna помага за отстранување на мртвите клетки натрупани на површината, нечистотијата и шминката за темелно и нежно чистење.
Код: 606
28,3 г
Цена: 1523 ден.
Повеќе  
Sonya™ illuminating gel
Гел за осветлување
Вратете ѝ го природниот сјај на кожата со гелот за осветлување „Соња“. Инкапсулираните пептиди во нашиот гел кој брзо се апсорбира ги обезбедуваат најновите технологии за подобрување на изгледот на кожата, а комбинацијата од пет азиски растенија, вклучително и коренот од ликорица, го изедначуваат и освежуваат нејзиниот тен, за кожата да биде мека, мазна и да има здрав сјај.
Код: 607
59 мл
Цена: 1609 ден.
Повеќе  
Sonya™ refining gel mask
Гел маска за рафинирање
Сонот за разубавување влегува во нова димензија со научно разработената формула која го оптимизира начинот на кој вашата кожа функционира во текот на ноќта. Усовршената гел маска „Соња“ придонесува за нејзиниот баланс, преку контролирање на мастењето и освежување на целокупниот изглед. Со богатата ризница од растенија, овошни екстракти и навлажнувачи ќе се разбудите со по-сјајна, по-млада и по- балансирана кожа.
Код: 608
59 мл
Цена: 1763 ден.
Повеќе  
Sonya™ soothing gel moisturizer
Хидрантен гел за смирување
Комбинација од богати растителни состојки и ефикасни компоненти, Хидрантниот гел за смирување „Соња“ претставува интензивно хидратирачко средство за освежена кожа збогатена со влага. Со повеќе од десет природни растителни екстракти и масла, бета-глукан извлечен од печурки, плус хидролизиран колаген и јаболков екстракт, формулата активно ја смирува и овлажнува комбинираната кожа.
Код: 281
120 мл
Цена: 2721 ден.
Повеќе  
Sonya Aloe Nourishing Serum with White Tea
Потхранувачки серум со алое и бел чај
Потхранувачкиот серум со алое и бел чај ја обновува влагата во кожата и создава одлична основа за балансирачкиот крем со алое од серијата „Соња“.
Код: 280
75 мл
Цена: 2088 ден.
Повеќе  
Sonya Aloe Balancing Cream
Балансирачки крем со алое
Балансирачкиот крем содржи алое, обновувачки екстракти и современи овлажнувачки состојки. Комбиниран со потхранувачкиот серум, кремот ја одржува кожата мека, глатка и хидратирана.
Код: 279
170 мл
Цена: 2191 ден.
Повеќе  
Sonya Aloe Refreshing Toner with White Tea
Освежувачки тоник со алое и бел чај
Освежувачкиот тоник со алое и бел чај ја хидратира вашата кожа, така што i ја обезбедува неопходната влага. Слободно користете го овој тоник кој не содржи алкохол по чистењето со Aloe Purifying Cleanser.
Код: 278
120 мл
Цена: 1643 ден.
Повеќе  
Sonya Aloe Deep Cleansing Exfoliator
Алое ексфолиант за длабоко чистење
Ексфолиант за длабоко чистење со алое вера и природни микросфери од јојоба за мека и глатка кожа. Доволно нежен за неделна употреба, благодарение на хидратирачките својства на алоето, ексфолиантот ги чисти порите во длабочина со нежното дејство на природните микросфери од јојоба.
Код: 277
170 мл
Цена: 2191 ден.
Повеќе  
Sonya Aloe Purifying Cleanser
Млеко за лице со алое
Млекото за лице со алое го освежува, омекнува и чисти лицето секој ден на еден неповторлив начин. За оптимални резултати, по чистењето нанесете од освежувачкиот тоник и останатите производи од колекцијата за нега на кожа „Соња“.
Код: 311
71 г
Цена: 1848 ден.
Повеќе  
Sonya Aloe Deep Moisturizing Cream
Крем за длабока хидратација на кожата со алое „Соња”
Кремот за длабока хидратација со алое и екстракт од кора од бор е најновото дополнување во нашата исклучителна “Соња’’ колекција на производи за нега на кожата. Кората од бор се бори со слободните радикали, за да го зачува и појача колагенот во кожата –еден од најдобрите начини за спречување на знаците на стареење. Дозволете му на овој неверојатен крем да допринесе за доставување и задржување на влагата длабоко во надворешните слоеви на кожата, да го регенерира и зачува нејзиниот младешки сјај и да ја задоволи жедта за хидратација на еден неповторлив начин.

© FLPB 2005 All rights reserved.
 

  www.iasc.org www.iasc.org